Post

Co powstrzymuje organizacje przed przyjęciem chmury?


Co powstrzymuje organizacje przed przyjęciem chmury?
Alert Spoilera - Te same powody, dla których tak wiele z nich zdecydowało się go używać
W czerwcu Unitrends przeprowadził naszą piątą coroczną ankietę na temat tego, jak organizacje przeprowadzają programy tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Otrzymaliśmy ponad 400 odpowiedzi na naszą ankietę od firm różnej wielkości. Celem badania było sprawdzenie, w jaki sposób organizacje przyjmują chmurę, a jeśli nie, to dlaczego. Z odpowiedzi (przeczytaj pełny raport tutaj) wynika, że zrobiliśmy krok naprzód, ponieważ po raz pierwszy 60% organizacji korzysta z chmury jako części swoich programów ochrony danych i aplikacji w 2019 roku.

Pierwsze pytanie w ankiecie dotyczyło tego, czy respondenci korzystali z chmury w ramach wykonywania kopii zapasowych danych i odzyskiwania danych po awarii. Na podstawie ich odpowiedzi na pierwsze pytanie, skierowaliśmy użytkowników i nieużytkowników w dół dwóch różnych ścieżek pytań. Użytkownicy byli pytani o korzyści, jakie dała im chmura oraz o konkretne technologie, które wdrożyli. Nieużytkownicy otrzymali zestaw pytań z pytaniem, dlaczego nie zaadoptowali chmury i czy mają plany, aby to zrobić. Następnie te różne ścieżki zostały ponownie połączone i obie grupy zostały zapytane o wyniki swoich wysiłków na rzecz wyeliminowania przestojów i utraty danych, abyśmy mogli zobaczyć, która grupa jest bardziej skuteczna.

Użytkownicy chmury

Najpierw próbowaliśmy zidentyfikować, co obecni użytkownicy cenili w swoich wdrożeniach chmury. Użytkownicy otrzymali listę około 8 atrybutów chmury i zostali poproszeni o sprawdzenie jak najwięcej krytycznych cech chmury, które zastosowali przy ich wdrażaniu. Wykres 1 przedstawia odpowiedzi wybrane przez ponad 50% respondentów.

Dla użytkowników chmury "koszt" był najważniejszym powodem, dla którego chmura stała się częścią ich programu ochrony danych, wybranym przez prawie dwie trzecie respondentów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ korporacje zdecydowały się na przechowywanie coraz większej ilości swoich danych i kopii zapasowych w chmurze, archiwizacja jest drugą co do wartości cechą chmury. Stwierdziliśmy, że chmura szybko staje się preferowaną lokalizacją do ochrony kopii zapasowych - znacznie wyższą niż taśmy, nośniki obrotowe i rozwijającą się szybciej niż kopie zapasowe oparte na dyskach.

Trzecią najczęściej wybieraną funkcją jest poziom bezpieczeństwa, jaki użytkownicy czują, że zyskują na posiadaniu swoich plików w chmurze. Dostawcy usług w chmurze obsługują funkcje bezpieczeństwa (również wybrane przez użytkowników jako krytyczne) szyfrowanego przechowywania i transportu danych.

Listę uzupełniają funkcje optymalizacji sieci WAN, takie jak kompresja i deduplikacja danych, technologie, które zmniejszają rozmiar plików podczas ich przenoszenia z przedsiębiorstwa do chmury.

Powody nieużytkowania

Dla nieużytkowników zapytaliśmy, dlaczego nie przyjęli chmury. Ich odpowiedzi są przedstawione na rysunku 2. Zaskakujące jest to, że ich odpowiedzi są bardzo zbliżone do powodów, dla których użytkownicy wybrali adopcję.

Pierwszą wymienioną przyczyną był koszt, następnie bezpieczeństwo (które obejmuje prywatność i utratę kontroli), a także negatywny wpływ wykorzystania chmury na ich sieci.

Ostatni przytoczony powód, wymogi prawne, jest ważnym powodem, ponieważ niektóre branże posiadają mandaty, zgodnie z którymi muszą stale sprawować fizyczną kontrolę nad swoimi danymi, ale to się zmienia, ponieważ coraz więcej dostawców usług w chmurze uzyskało certyfikaty zgodności i jest skłonnych do zawierania umów o współpracy z partnerami biznesowymi oraz przejmowania odpowiedzialności za wypełnianie mandatów zgodności przez swoich użytkowników.

Kim jesteśmy, by wierzyć?
Generalnie, należy iść z Użytkownikami, jak mówią z doświadczenia. Dla osób, które nie są użytkownikami, niektóre z oporów to "stare taśmy", ponieważ przetwarzanie w chmurze ewoluowało przez lata. Koszt przechowywania w chmurze wciąż spada, szczególnie w przypadku dużych ilości pamięci masowych. Niektóre z odpowiedzi nieużytkowników mogą być tylko wymówkami dla ich menedżerów opornych na zmiany.

Unitrends stworzył zestaw narzędzi, które mogą pomóc osobom niekorzystającym z chmury w lepszym zrozumieniu korzyści, jakie może ona zaoferować w zakresie ochrony danych.

Koszt:

Opracowaliśmy kalkulator kosztów w chmurze. Możesz podać dokładną ilość danych, które musisz chronić, liczbę lat przechowywania, jeśli uważasz, że będziesz potrzebował odzyskać dane ze zdarzenia przestoju, oraz ilość danych do odzyskania. Cenimy przechowywanie i odzyskiwanie danych w chmurze dla Amazon, Azure i Unitrends Cloud, abyś mógł porównać i wybrać ofertę, która najlepiej odpowiada Twojemu budżetowi.

Sieć:

Istnieje wiele sposobów, na które Unitrendy zmniejszają wpływ przenoszenia kopii zapasowych przez sieć do chmury. Po pierwsze, wszystkie kopie zapasowe Unitrends są inkrementalne, co oznacza, że zawierają tylko dane zmienione po ostatniej kopii zapasowej. Wielkość każdego pliku jest zależna od szybkości zmian w każdej aplikacji.

Po drugie, urządzenia z serii Unitrends Recovery Series i urządzenia z oprogramowaniem Unitrends Recovery obsługują kompresję i deduplikację danych. Unitrends wykorzystuje Adaptive Backup Deduplication, świadomą merytorycznie, korporacyjną technikę deduplikacji danych, która dynamicznie dostosowuje się na podstawie zawartości chronionych danych, możliwej redukcji danych przy użyciu kompresji i możliwej redukcji danych. Cała redukcja danych odbywa się podczas samego procesu przyjmowania kopii zapasowych, więc nie ma wpływu na serwery produkcyjne ani na sieć. Przeczytaj więcej.

Ochrona:

Mogę państwu powiedzieć, że dostawcy usług w chmurze wydają bardzo dużo pieniędzy i mają więcej doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa niż większość przedsiębiorstw, ponieważ każde naruszenie byłoby katastrofalne dla ich działalności. Nie słyszeliśmy o żadnych większych naruszeniach danych od dostawców usług w chmurze, ale wielu z dużych przedsiębiorstw, takich jak Equifax, Yahoo i Marriott. Unitrends Forever Cloud upraszcza wymogi zgodności z przepisami dzięki narzędziom, które pomagają organizacji spełnić szereg regulacji branżowych, w tym SOC 2, HIPAA i GDPR. Przeczytaj FAQ Forever Cloud, aby dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa, ochrony i zgodności z przepisami Unitrends Cloud.

Wniosek
Jeśli dziś korzystasz z chmury w ramach ochrony danych, masz dużo do zrobienia. Jeśli nie, posłuchaj użytkowników, kiedy mówią ci, dlaczego im się to podoba. Opóźniasz korzyści i pozytywne skutki, które użytkownicy chmury już uzyskali.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz