Post

Różnica pomiędzy Backupem w chmurze a Backupem w chmurze hybrydowej

Zapobieganie jest lepsze niż leczenie. W związku z tym, że dane biznesowe stają się coraz bardziej wartościowe i podatne na zagrożenia, organizacje zgłaszają się po ekonomiczne i łatwe w zarządzaniu rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Tworzenie kopii zapasowych w trybie Direct-to-Choud, które obejmuje przechowywanie danych biznesowych bezpośrednio w chmurze, bez konieczności korzystania z urządzenia dostępnego na miejscu, stało się bardzo poszukiwanym rozwiązaniem, które spełnia potrzebę ochrony punktów końcowych.

Kiedy Direct-to-Cloud Backup nie jest wystarczający
Tworzenie kopii zapasowych w trybie Direct-to-Choud działa dobrze w większości małych firm, które mają małe pliki do tworzenia kopii zapasowych i pracowników pracujących zdalnie. Jednak w niektórych przypadkach konieczna staje się szersza strategia tworzenia kopii zapasowych. Na przykład, w celu tworzenia kopii zapasowych serwerów, aplikacji i dużych zbiorów danych, tworzenie kopii zapasowych w chmurze hybrydowej - kopii zapasowych danych zarówno w chmurze, jak i w pamięci lokalnej - okazuje się korzystniejsze z dwóch powodów.

Po pierwsze, z lokalną pamięcią masową, zarówno tworzenie kopii zapasowych plików, jak i ich odzyskiwanie jest szybsze dla dużych zbiorów danych, ponieważ pliki nie muszą być przenoszone przez sieć. Szybkość odzyskiwania kopii zapasowych w trybie direct-to-cloud zależy od przepustowości sieci, a przenoszenie dużych ilości danych może trwać zbyt długo lub stanowić zbyt duże obciążenie dla sieci. Po drugie, lokalne tworzenie kopii zapasowych aplikacji i danych, które mają krytyczne znaczenie dla funkcjonowania firmy, jest koniecznością i zapewnia, że firma będzie działać w czasie przestoju lub awarii. Nikt nie chce, aby jego firma utknęła w martwym punkcie w przypadku awarii dysku twardego serwera.

Niektóre organizacje nie dysponują jednak lokalnym magazynem kopii zapasowych ze względu na wysiłek włożony w jego utworzenie i zarządzanie nim. Przepracowani administratorzy IT obawiają się tej odpowiedzialności. Jednak urządzenie typu "wszystko w jednym" firmy Unitrends jest skonstruowane tak, aby wyeliminować problemy związane z tworzeniem kopii zapasowych i zapewnić bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych, ich przechowywanie i ochronę przed katastrofami. Niezależnie od tego, czy chodzi o wersję sprzętową (Recovery Series lub Recovery Series MAX), czy programową (Unitrends Backup Software), konfiguracja jest tak prosta, że można błyskawicznie rozpocząć tworzenie kopii zapasowych danych.

Zautomatyzowana zgodność z przepisami, skrócenie czasu administracji o 50%, łatwa skalowalność, odzyskiwanie danych za pomocą jednego kliknięcia w urządzeniu z serii MAX, ochrona danych klasy korporacyjnej, ochrona przed okupem w oparciu o technologię AI oraz nagradzana obsługa 24/7/365 - to tylko kilka sposobów, na które urządzenie Unitrends all-in-one może zakończyć Twoje obawy związane z tworzeniem kopii zapasowych i ochroną danych.

Parowanie lokalnych pamięci masowych z funkcją Cloud Failover
Jednak nawet przy wszystkich swoich korzyściach, lokalne składowanie pozostaje podatne na nieprzewidywalne zdarzenia, takie jak powódź, pożar, klęski żywiołowe i przestoje. Takie zdarzenie może zniszczyć Twoje dane lub uniemożliwić dostęp do nich na czas nieokreślony, niezależnie od zastosowanego rozwiązania.

Jednym z przykładów, z którym niedawno zetknął się nasz zespół wsparcia technicznego, był stosunkowo niedoświadczony personel IT wykonujący kopię zapasową oryginalnej kopii danych na urządzeniu sieciowej pamięci masowej (NAS), które znajdowało się w tej samej serwerowni. Kiedy serwerownia została zalana, wszystkie dane z kopii zapasowej na NAS również zostały utracone.

Jednak oprócz solidnych praktyk w zakresie IT i tworzenia kopii zapasowych, każda firma potrzebuje również planu awaryjnego. Te dane prowadzą do domu:

Według FEMA, 40-60 procent małych i średnich przedsiębiorstw (SMB) nigdy nie otwiera się ponownie po katastrofie, a 90 procent małych przedsiębiorstw, którym nie uda się wznowić działalności w ciągu pięciu dni od katastrofy, ginie w ciągu roku.
Ogólnopolski wskaźnik małych przedsiębiorstw stwierdza, że 68 procent właścicieli małych firm nie ma planu odbudowy po katastrofie, mimo że 49 procent z nich przyznało, że zajmie to ich działalności co najmniej trzy miesiące, aby odzyskać po katastrofie naturalnej.
I jak widzieliśmy w błędnie umieszczonym przykładzie NAS, jeśli klęska żywiołowa nie uderzy w Twoją firmę, błąd ludzki może. Firma Aberdeen Research odkryła, że błędy ludzkie stanowiły do 64 procent przypadków utraty danych, w których pracownik omyłkowo usuwał niewłaściwe wiadomości e-mail, kontakty lub krytyczne konfiguracje.

Aby uniknąć takich komplikacji, kopia zapasowa wszystkich danych w chmurze powinna być wykonana bez ograniczeń. Dla większości firm najlepszym rozwiązaniem będzie wielopłaszczyznowe podejście, łączące tworzenie kopii zapasowych w chmurze bezpośredniej i hybrydowej. Tworzenie kopii zapasowych w chmurze Direct-to-Choud działa świetnie w przypadku plików i pracowników w podróży, a tworzenie kopii zapasowych w chmurze hybrydowej dobrze sprawdza się w przypadku serwerów, aplikacji i dużych zbiorów danych. To zapewni, że wszystkie kontrole i awarie będą na miejscu, aby przeciwdziałać wszelkim poważnym ewentualnościom.

O ile można uniknąć niepowodzeń związanych z błędami ludzkimi, o tyle jak można złagodzić szkody spowodowane przez klęski żywiołowe, których nie da się uniknąć? Odpowiedź polega na zainstalowaniu bezpiecznego systemu zapewniania ciągłości działania i odzyskiwania danych w przypadku awarii (BCDR). Oto, jak można zapewnić, że dane biznesowe nie tylko zostaną przywrócone, ale także odzyskane do pierwotnego stanu w wyniku awarii.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz