Post

Rozwiązania AI i uczenie maszynowe do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych

Backup jest w środku renesansu. Wiemy... myślisz, że to mało prawdopodobne, rozwiązania rezerwowe są "nudne".  To, czego możesz nie zdawać sobie sprawy, to fakt, że rozwiązania w zakresie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz rozwiązania w zakresie DR są w czołówce rozwiązań w zakresie uczenia się maszynowego oraz wynalezienia i przyjęcia technologii SI. Poważnie.

Narzędzia do tworzenia kopii zapasowych znajdują się w bardzo strategicznym miejscu. Dotyczą one i zarządzają wszystkimi danymi firmowymi oraz większością aplikacji. Dzięki pełnemu dostępowi do życia firmy, dostawcy usług tworzenia kopii zapasowych budują dla korporacji sposoby nie tylko na zarządzanie i zrozumienie dostępnych danych, ale także na wykorzystanie ich zasięgu w zakresie możliwości znacznie wykraczających poza ochronę danych.  Przyjmując postępy w dziedzinie AI, uczenia się maszynowego i analizy prognostycznej, rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych stają się nadrzędnymi rozwiązaniami informatycznymi, które sprawiają, że administratorzy są szybsi i bardziej wydajni w swoich zadaniach.  Tworzenie kopii zapasowych SI zaczyna automatycznie wykonywać zadania, które obecnie wymagają ludzkiej inteligencji.

Wyjaśnijmy kilka terminów, które się pomieszały:

  • Sztuczna inteligencja (AI) odnosi się do systemów komputerowych zdolnych do wykonywania zadań, które normalnie wymagają ludzkiej inteligencji, takich jak percepcja i podejmowanie decyzji.
  • Uczenie się maszynowe to budowanie systemów komputerowych, które mają zdolność do uczenia się bez wyraźnego zaprogramowania.  Przykłady uczenia się maszynowego obejmują automatyczną analizę dziennika i innych danych, znajdowanie anomalii i rozpoznawanie trendów.
  • Analityka prognostyczna jest szczególnym przypadkiem zastosowania uczenia się maszynowego. Predictive analytics próbuje odpowiedzieć na pytanie, co stanie się w przyszłości w oparciu o to, co dzieje się obecnie. Wykorzystanie uczenia maszynowego umożliwia użytkownikom przewidywanie i naprawianie potencjalnych przyszłych awarii przed ich wystąpieniem.
  • Unitrends inwestuje w te technologie.  Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Unitrends i urządzenia do tworzenia kopii zapasowych serii Recovery Series obejmują technologie AI i uczenia się maszynowego w celu zidentyfikowania okupu i przewidzenia, czy i kiedy doszło do infekcji.  Unitrends Backup sugeruje również wersje plików i punktów odzyskiwania aplikacji, które można wycofać z ataku.   Nadchodzące wydania wykraczają poza pośmiertną identyfikację i odzyskiwanie oraz umożliwiają odchylenie od normy.

Dla DR opracowywane są algorytmy predykcyjnego uczenia się, aby rozpoznać różnice między rzeczywistymi i fałszywymi sytuacjami odzyskiwania danych po awarii - co jest klipsem połączeniowym a brakiem aplikacji.  Bazując na istniejących możliwościach Unitrends DR Recovery Assurance, tworzona jest SI, która będzie korzystać z predykcyjnego uczenia się i automatycznie wykonywać proaktywne odzyskiwanie, eliminując przestoje zanim zostaną wykryte przez użytkowników końcowych.

Niegdyś sny, ale teraz AI staje się zintegrowaną częścią oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i implementacji sprzętu dla tych, którzy wiedzą, gdzie szukać. Wymieniliśmy tylko kilka sposobów na wykorzystanie AI w IT dzisiaj, przeczytaj dalej, aby zobaczyć 10 sposobów na wykorzystanie AI dla Prostszego, Mądrzejszego IT.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz