Post

Nowa koncepcja odzysku - unikanie katastrof - jako usługa

Zagrożenie huraganami dramatycznie wzrasta. Dorian stał się piątym atlantyckim huraganem kategorii 5 w ciągu zaledwie ostatnich 4 lat. Huragany stanowią szczególne zagrożenie dla informatyki, ponieważ mogą całkowicie zniszczyć infrastrukturę informatyczną przedsiębiorstwa. W celu ochrony przed huraganami, przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają się w stronę opartej na chmurze usługi odzyskiwania danych w przypadku awarii (DRaaS). W rzeczywistości, w naszej ankiecie dotyczącej chmury w 2019 r. stwierdziliśmy, że DRaaS jest drugą najpopularniejszą usługą w chmurze po usługach przechowywania/archiwizacji.

Proaktywne przełączanie awaryjne
W zeszłym tygodniu, gdy Dorian zwrócił się do nas, wielu klientów z Unitrends poprosiło o proaktywne awaryjne pokrycie ich zasięgiem DRaaS. Firma Unitrends podniosła swoje aplikacje i czekała, czy huragan nie spowoduje awarii ich centrów danych. Z przyjemnością informujemy, że nikt nie zawiódł. Co kosztowało każdego z nich ćwiczenie w gotowości - Nic! Jeden z klientów, firma Safety Products z Lakeland Florida, wykonała w zeszłym roku proaktywną akcję awaryjną w związku z huraganem Irma. Przeczytaj szczegóły ich wysiłków na rzecz uniknięcia katastrofy tutaj.

Co jest innego w Unitrends DRaaS
Unitrends DRaaS bardzo różni się od innych. Chmury publiczne takie jak AWS i Azure oferują po prostu infrastrukturę obliczeniową i magazynową do zarządzania własnym DRaaS. Musisz stać się ekspertem, wykonywać swoją pracę i zarządzać odzyskiwaniem danych po wystąpieniu katastrofy. Z Unitrends DRaaS, bierzemy na siebie odpowiedzialność za skonfigurowanie go, zapewnienie jego prawidłowego działania, przeprowadzanie regularnych testów w celu zagwarantowania odzyskania danych, a w przypadku wystąpienia awarii, zarządzanie awarią. Wszyscy użytkownicy Unitrends, którzy chcą odzyskać system po katastrofie, muszą zadzwonić do naszego Centrum Wsparcia, a my zajmiemy się resztą. W rzeczywistości, jesteśmy tak pewni naszego podejścia do DRaaS, że oferujemy pisemne gwarancje naszej wydajności odzyskiwania danych. Jesteśmy jedynym dostawcą DRaaS, który oferuje 1-godzinne i 4-godzinne umowy o poziomie usług (SLA).

Aby dowiedzieć się więcej o DRaaS i jego zastosowaniu przeczytaj Proof DRaaS Delivers - Unitrends 2019 Survey Findings.

Unikanie katastrof - jako usługa
Sposób, w jaki jest wyceniany Unitrends DRaaS, obejmuje wsparcie dla nieograniczonej liczby wejść awaryjnych i 30 dni pracy w chmurze po każdym wejściu awaryjnym bez dodatkowych opłat.  Klienci zagrożeni zbliżającą się katastrofą są zachęcani do proaktywnego odzyskiwania danych. Mogą oni ogłosić nieśmiałą awarię, a Unitrends uruchomi ich infrastrukturę w chmurze, ale przestaną wdrażać VPN SSL, który przekieruje ich użytkowników do chmury. Jeśli huragan nie spowoduje awarii centrum danych, Unitrends może szybko spowodować awarię sieci VPN i zdalnych użytkowników w ciągu zaledwie kilku minut, bez prawie żadnych przestojów i niewielkiej utraty danych.

Dlaczego Azure i AWS nie mogą tego zaoferować
Dzięki ofercie publicznej chmury DRaaS ładują one w sekundę po rozpoczęciu korzystania z cykli obliczeniowych lub przenoszenia danych. Płacisz za usługi w chmurze, czy aktywnie z nich korzystasz, czy też siedzisz bezczynnie, czekając na rzeczywistą katastrofę. W przeciwieństwie do Unitrendów, których usługa zarządzania białymi rękawicami jest dostarczana przez ekspertów ds. chmury i DR, Azure i AWS simple nie mogą zaoferować DRaaS.

Unitrends DRaaS jest prosty w budżecie. Roczna opłata to wszystko, co płacisz, nigdy nie pobierasz żadnych opłat za liczbę zdarzeń odzyskiwania lub ich długość. Przy publicznych chmurach obliczeniowych musisz zgadnąć, ile i jak poważne będzie przestój. Zgadnij źle i zawalisz swój budżet.

Jeśli pracujesz w obszarze świata podatnym na katastrofy - tak, rozmawiam z tobą w Kalifornii - możesz skorzystać z Unitrends DRaaS przy jednym niskim rocznym koszcie. Jesteśmy tak pewni, że nasz DRaaS jest tańszy niż AWS czy Azure, że umieściliśmy kalkulator kosztów w chmurze na naszej stronie internetowej, abyście mogli się Państwo sami przekonać.

Kiedy bycie proaktywnym nie kosztuje nic, łatwo jest być przygotowanym.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz